izolace-penou | Jak to funguje

Jak to funguje

Největší výrobce v oblasti PUR stříkaných – TOGO CHEMICAL

Tepelně izolační systém TOGO je velmi lehká, dvoukomponentní, strojově zpracovávaná polyuretanová pěna (na vodní bázi) s vysokovou difůzní otevřenost.Používá se při realizaci dřevostaveb, stavbě nízko energetických a pasivních domů, ale také u rekonstrukcí stávajících a historických objektů. Aplikuje se nástřikem na povrch, který má být izolován nebo vstřikováním do dutin, které beze zbytku vyplní, v tloušťkách od min. 50 mm dle požadavků na velikost součinitele prostupu tepla U (celková tloušťka vrstvy není omezena). Vstříknutá kapalná směs dvou komponent okamžitě reaguje a 100 násobně zvětší svůj objem – dojde k absolutnímu vyplnění všech spár a dutin. Polyuretan na bázi prepolymeru MDI a polyéterového polyolu, nadouvaný CO2. Kromě vynikajících tepelně izolační vlastnosti má systém v kombinaci s jinými konstrukčními hmotami též zvukově izolační vlastnosti. Izolační vrstva se při aplikaci nástřikem vyznačuje velmi hrubou povrchovou strukturou. Izolační vrstva je u převážné části aplikací zakryta jiným materiálem (plech, sádrokarton, OSB deska apod.) z estetických důvodů, nebo z důvodů mechanické a příp. požární ochrany. Vrstva může být mechanicky upravována na potřebnou tloušťku (řezáním, frézováním).

Rychlá
návratnost

Úspora
energie

Zdravý domov bez alergií

Nepropustnost vzduchu

Ekologický a nezávadný materiál

Rychlé a šetrné řešení

Průběh expanze PUR pěny při realizaci

Synthesia International byla založena v roce 1964. Od roku 1966 započala 50 letou cestu výroby a vývoje polyuretanových izolačních systémů s hlavním zaměřením na střikáné polyuretanové systémy ve stavebnictví, na výrobu a vývoj systémů v oblasti PIR panelů a současně na industriální PUR systémy v různých oblastech průmyslového použití. Synthesia International je dodavatelem polyesterových poliolů pro společnost BASF.

Dnes patří mezi nejvetší evropské výrobce a důkazem je její místo mezi členy PU EUROPE vedle společností jako BASF, COVESTRO, DOW Chemical nebo HUNTSMAN.

Poliuretan S Spray a Poliuretan Phono Spray jsou PUR systémy pro všechny aplikační oblasti Vaší stavby. Střešní izolace, podkroví, vnější stěny, podlahové izolace, akustické izolace v podlaží nebo mezi sousedními stěnami.

Mezi produkty Poliuretan S Spray najdete systémy propustné dokonale pro vodní páry, systémy s tepelným koeficientem 0,021 W/mK, střesní izolace, ale i speciální systémy používané jako anti – radonová bariera.

Pěny Poliuretan S Spray s garancí více než 50 let izolačních parametrů neměnných v čase jsou dokonalé materiály pro Vaši stavbu na které se můžete spolehnout.

Polyuretan s303 – stříkaná polyuretanová pěnová izolace s uzavřenou strukturou buněk. Jedná se o pěnový nástřik, který je vhodný k izolaci difúzně uzavřených staveb ze strany interiéru. Díky vyššímu tepelnému odporu lze aplikovat menší sílu materiálu a díky uzavřené buněčné struktuře funguje také jako parobrzda.

Pěnový nástřik po nanesení 50 krát zvětší svůj objem, dokonale přilne ke každému materiálu (beton, dřevo, sklo, kov) a zaplní i sebemenší prasklinu či štěrbinu. Přičemž zůstane pružný a stálý a to i při běžných stavebních úkazech jako je sedání zdiva či pohyb stavebních konstrukcí.

Materiál se nesmršťuje, neprohýbá, nesesedá, nemění strukturu – zůstává po celou životnosti budovy konstantní! Absence tepelných mostů!

Navíc je velice lehký a minimálně zatěžuje konstrukce, na které se aplikuje, naopak tyto konstrukce částečně zpevňuje.